Strona główna/Aktualności/

Akcja "Lato w mieście 2016"


12.08.2016
 
„Lato w mieście'2016" w MDK "Koszutka”
 
W tym roku chcemy w letniej Akademii Skrzata Zaszybka pokazać dzieciom, że poprzez własne zachowanie mają wpływ na stan środowiska naturalnego. Dzięki działaniom twórczym i interdyscyplinarnym  najmłodsi zdobędą cenne wskazówki i informacje dotyczące tego, jak być bardzie "eko" na co dzień.
 
Zapraszamy dzieci w wieku 6 - 12 lat do udziału w warsztatach twórczych i ekologicznych, zajęciach sportowych i integracyjnych, a także wyjazdach do miejsc, które są związane z ochroną środowiska. Wszystkie działania będą realizowane metodami interaktywnymi  i zabawowymi oraz będą dostosowane do wieku i możliwości uczestników. W programie znajdą się m.in. warsztaty ekologiczne, podczas których z materiałów recyklingowych stworzymy makietę idealnego miasta, kostiumy, las, a nawet nauczymy się wykonywać ozdoby do domu. Podczas zajęć stworzymy również ekologiczne torby na zakupy oraz warzywny teatrzyk. Nasze zajęcia wzbogacą wyjazdy m.in. do ZOO, Parku Leśnych Niespodzianek w Ustroniu, Huty Szkła w Zawierciu, Ośrodka Jurajskich Parków Krajobrazowych w Smoleniu, a także do Nadleśnictwa i Oczyszczalni Ścieków w Katowicach. Letnim wędrówkom po świecie ekologii towarzyszyć będą liczne zabawy integracyjne, sportowe oraz wizyty na basenie. Udział w zajęciach jest bezpłatny. Uczestnicy pokrywają część kosztów związanych z wyjazdami.
 
Zajęcia będą się odbywać :
 
od 4 lipca do 12 sierpnia w filii "Dąb" przy ul. Krzyżowej 1
od 11 lipca do 12 sierpnia w MDK „Koszutka” przy ul. Grażyńskiego 47
 
w godz. 10.00 - 14.00
 
Zapisy w sekretariatach MDK.
 
Dofinansowano ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Logo WFOŚiGW

Podobne wiadomości:

do góry